ESKO Forum sitemize hoşgeldin ! Burada sadece gerçek Şövalyeler yer alır :)

Senin gibi güçlü şövalyelere bu forumda ihtiyaç var,Hemen Aramıza Katılmalısın.

Protez Diş Tedavisi

lesonya

Member
Dişlerdeki çürükleri temizleyerek dişe en uygun malzemeyi yerleştirilmesi tedavi işlemine dolgu denir. Eryaman diş Kliniği dolgu malzemelerini seçerken önce dokuyla uyumunu, uzun ömürlü olmasını ve estetiği göz önünde bulundurmaktadır. Diş dolgu tedavilerinde en çok kullanılan üç çeşit dolgu vardır. Bunlar amalgam dolgu, komposit dolgu ve ışınlı dolgudur. Şimdi bu dolgular hakkında kısaca bilgi verelim.

Dolgu Çeşitleri
Amalgam (Gri) dolgu; kullanılan en eski dolgu çeşididir. Ve yaklaşık 150 yıldır bu dolgu kullanılmaktadır. Eryaman diş kliniği olarak bizlerde kullanmaktayız. Bu dolgunun içeriğinde civa, gümüş ve birkaç metal alaşımlar bulunmaktadır. Zamanla aşınmalar olduğu için dişi uzun süre koruması mümkün değildir. 20 yıllık dolgular olduğunu söyleyen hastalar o dolguların altında küçük çaplı çürükler ya da nekrozlar görülebilir. Amalgam dolgunun dezavantajı ise; sert bir yapıya sahiptir. Çiğneme sırasında esneme yapmadıkları için çatlamalar oluşur. Kompozit (beyaz) dolgu; diş tedavilerinin son 20 yılında geliştirilmiş olan dolgudur. Amalgama bakarak çok daha küçük alanda dolgu işlemi yapılabilmektedir. Dolgunun tutuculuğu çok daha iyidir. Diş renginde olması ayrıca bir üstünlük kazanmaktadır. Günümüzde ise dişin rengine dönüşmesi ile üstün özelliğe sahiptir. Ön dişlerde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Reçine esaslı olan kompozit dolgular halk arasında ışınlı dolgu olarak bilinmektedir. Oldukça dayanıklı ve estetik amaçlı olan dolgulardır. Ancak amalgam dolgular kadar uzun ömürlü değildir. Eryaman diş hastanesi, estetiğe önem veren hastalarına diş renginde olan dolgular talep eden hastalarına ışınlı dolgu tedavisini uygulamaktadır.
 

ESKO Hakkında

6 Senedir ESKO olarak bu camia da bulunmaktayız, bir çok version ve databasede hizmetler gerçekleştirdik, şuanki potansiyel ve gidişatımız FARM server olaraktır. Bu alanda geçmişte başarılıydık ve şimdi gene başarılı olacağız sizlerin destekleriyle.

ESKO Hakkında

ACS miz kendi firmamıza ait olup sorunsuz , hilesiz , bugsuz en iyi oyun keyfini sizlere sunmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

  • FACEBOOK
  • GMAİL
  • DİSCORD
  • ESKO Hakkında

    Biz daha iyisini yapana kadar en iyi PVP !
    Üst