ESKO Forum sitemize hoşgeldin ! Burada sadece gerçek Şövalyeler yer alır :)

Senin gibi güçlü şövalyelere bu forumda ihtiyaç var,Hemen Aramıza Katılmalısın.

BITCOIN HAKKINDA MERAK EDİLEN HER ŞEY

lesonya

Member
Kripto para, dijital para ya da coin denilince akla ilk gelen şey olan Bitcoin, dünyanın en bilinen ve en çok rağbet gören, en değerli kripto para birimidir. Yaklaşık 1 Trilyon Dolar'lık piyasa değeri ile Bitcoin, geleceğin para birimlerinin içinde başı çekmektedir.

Bitcoin, ilk kez 2008 yılının sonlarında, gerçek ismi halen bilinmeyen Satoshi Nakamoto rumuzlu bir kişi tarafından (bazı iddialara göre bu rumuz birden fazla kişiyi yani bir grubu temsil etmektedir) "Eşten Eşe (Peer To Peer, P2P) Elektronik Nakit Sistemi" ismiyle ortaya atılmış, merkeziyetsiz, yani bir devlet, şirket ya da banka-kurum tarafından yönetilmeyen, blockchain (blok zincir) teknolojisi altyapısıyla çalışan bir dijital para birimidir. Bitcoin'in icat edilmesindeki amaç, kişisel ya da kurumlar arasındaki para transferlerinde bankaları, aracı kurumları ve üçüncü şahısları ortadan kaldırmaktır.

Bitcoin'in en önemli özelliği merkeziyetsiz bir yapıda olmasıdır. Bu özellik aynı zamanda onun en tartışmalı ve spekülatif yönüdür. Bitcoin ağını hiçbir devlet, hiçbir merkez bankası, hiçbir banka, hiçbir şirket vs. kontrol edemez ve yönetemez. Bitcoin ağında yapılan tüm transferler, yatırma ve çekme işlemleri, cüzdanlar (yani o cüzdanlara sahip olan kişiler) arasında aracısız olarak yapılır.

Bitcoin'i geleneksel para birimlerinden ayıran bir başka özelliği de sınırlı sayıda olmasıdır. Ki bu, bir yandan Bitcoin'i değerli kılarken, diğer yandan da Bitcoin'in geleceği hakkındaki spekülasyonları körüklemektedir. "Sınırlı arz" sistemine göre, piyasada var olabilecek toplam Bitcoin miktarı 21 milyon adetle sınırlıdır. Oysa Dolar, Euro, TL gibi geleneksel para birimleri, bağlı oldukları devletlerin merkez bankaları tarafından gerek görüldüğü takdirde sonsuz ve sınırsız olarak basılabilirler. (Bu da hiper enflasyonu meydana getirir.) Arz-talep dengesi kuralına göre, tüm Bitcoin'ler üretildikten, yani arz bittikten sonra talebin var olmaya (ve artmaya) devam etmesi, değer artışını kaçınılmaz kılacaktır. Yani Bitcoin'in fiyatı, zaman içinde sürekli olarak artmaya mahkumdur. Bu kaçınılmaz bir ekonomi kuralıdır.

Bitcoin, "Bitcoin madenciliği" denilen bir yöntemle, çok karmaşık ve her seferinde zorluk derecesi daha da artan özel algoritmaların (şifreler) çözülmesi ile üretilir. Bitcoin üreten madenciler, ürettikleri her blok başına belli bir miktar Bitcoin'i ödül olarak kazanırlar. Üretilen Bitcoin sayısı arttıkça çözülecek olan şifre zorlaşır.

Bitcoin'in fiyatı dönemsel olarak dalgalansa da, 2008 yılından bu yana izlediği fiyat grafiğine bakıldığında, sürekli olarak yükseldiği görülmektedir. Uzmanlar ve ekonomistler, bu yükselişin devam edeceği konusunda hemfikirdir ancak hangi fiyata ne zaman ulaşacağı konusunda çeşitli tahminler yapılmaktadır. Tartışılan şey aslında Bitcoin'in yükselip yükselmeyeceği değil, ne zaman ne kadar yükseleceğidir.

Bitcoin, Binance, Paribu, Bitpanda, BTCTurk gibi borsalardan alınıp satılabilir. Bu borsalara üye olunarak, Türk Lirası ile Bitcoin almak ve alınan Bitcoin'leri yine bu borsalardan satmak (bozdurmak), başka coin'lere çevirmek, alıp-göndermek mümkündür. Ayrıca Bitcoin saklamak için "donanımsal cüzdan" (soğuk cüzdan) gibi seçenekler de mümkündür.

Bitcoin sahipleri, yatırımlarının yükselmesini beklerken, çeşitli borsaların sunduğu "Stake" (ödünç para verme, faize yatırma) gibi seçeneklerle değerlendirebilmektedir. Kısaca "stake", Bitcoin'lerinizi tuttuğunuz borsaya ödünç vermek ve karşılığında da faiz almaktır. (Geleneksel bankacılık sistemindeki vadeli mevduat hesabı gibi.) ,

Bitcoin, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan, büyük firmaların da yatırım yaptığı bir para birimidir. Doğrudan Bitcoin sisteminin kendisinin çökmesi, saldırıya uğraması vb. teknik olarak mümkün değildir. Kısacası Bitcoin, güvenli bir yatırım aracıdır.

Kaynak : https://gazetecoin.com/
 

ESKO Hakkında

6 Senedir ESKO olarak bu camia da bulunmaktayız, bir çok version ve databasede hizmetler gerçekleştirdik, şuanki potansiyel ve gidişatımız FARM server olaraktır. Bu alanda geçmişte başarılıydık ve şimdi gene başarılı olacağız sizlerin destekleriyle.

ESKO Hakkında

ACS miz kendi firmamıza ait olup sorunsuz , hilesiz , bugsuz en iyi oyun keyfini sizlere sunmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

  • FACEBOOK
  • GMAİL
  • DİSCORD
  • ESKO Hakkında

    Biz daha iyisini yapana kadar en iyi PVP !
    Üst